Doğru Planlama
Doğru Planlama Nasıl Olmalıdır?

Ücretsiz muayene randevusu almak için bize hemen ulaşın.

GÜZELLİĞE DOĞRU YOLCULUK İÇİN DOĞRU PLANLAMA

ASIL İHTİYACIN BELİRLENMESİ

Sadece estetik cerrahide değil tüm estetik uygulamalarda hastamızın gerçekten arzu ettiği uygulamaya gerçekten ihyacı olup olmadığı konusu bizlerin belki de üzerinde en önem vererek durmamız gereken konudur. Hastamızın farkında olduğu ve onu rahatsız eden yüzündeki ince bir çizgi çok basit bir müdahale ile giderilebilirken bazen de bu çizgiyi kaybetme çabası hastayı hayal kırıklığına uğratan bir sonuca dönüşebilir.

Özellikle cerrahi müdahaleler ile problemlerinin çözülmesi gereken vakaların birçoğunda öncelikle hastalarımızın belirli bir operasyona gerçekten ihtiyacı olup olmadığı konusunu tartışıyoruz. Burun ucunda çok küçük bir açı fazlalığının olduğu bir hastanın burnu total olarak bir tarafa doğru eğik olan bir hastaya göre operasyon ihtiyacı hep tartışmalıdır. Bazen de yüzdeki ufak bir leke izi kişiyi yüzündeki tüm yaşlanma belirtilerinden daha fazla rahatsız edebilmektedir. Durum böyle olunca hangi hastanın neye ihtiyacı olduğu sorusunun cevabını bulabilmek gittikçe zorlaşır.

ŞEFFAFLIK

Operasyon ihtiyacı belirlenmiş bir hastanın hangi teknikle nasıl bir ameliyat geçireceği sorusu ise aslında ameliyattan önce cevaplanması gereken ve hastaya detayları ile anlatılması gereken ikinci en büyük konumuzdur. Bunun da temel anahtarı kişiye özel doğru bir planlama ile hastaya plan sonucunda ne beklenildiğinin anlatılmasıdır.

ESTETİK SANATI

Tüm pozitif bilimlerde olduğu gibi Plastik Cerrahi öğretisinde de bazı değerler açılar ölçümler vardır ve hep olacaktır. Ancak neredeyse tüm ameliyatlarda olduğu gibi sizin ameliyatınızda da sizin ölçüm ve değerleriniz en önemli belirleyici faktördür. Biz bu sanatı hastalarımıza genellikle terzi işi elbise dikimi gibi anlatıyoruz. Kişi çok güzel bir mağazadan beğendiği bir kıyafetin üzerine uygun olan bedenini seçip alabilir ancak vücudunuzda yaptıracağınız ameliyatlar bir terzinin diktiği kıyafet gibi sizin bedeninize uygun olarak planlanmalı ve yapılmalıdır.

OPERASYON SONRASI SÜREÇ

Bu aşamayı da geçtikten sonra bir önemli noktamız da yapılacak işlemin bir cerrahi olduğu ve her zaman komplikasyonlar gelişebileceği bunların neler olduğu ve sürecin bir iyileşme süreci olduğu nihai sonucun hemen görülemeyebileceği bunun zaman alacağı gerçeği bu süreçte de bazı bulguların normal olacağı konuşulmasıdır.

Operasyon sonrası elde edilen sonuçların kalıcılığı ise başka bir tartışma konusudur. Tüm hastaların bilmesi gereken bir gerçek de hiçbir ameliyat etkisinin sonsuza kadar süremeyeceğidir. Örnek olarak göğüs dikleştirme ameliyatı geçiren bir hastanın göğüsleri yaşlanma ile beraber mutlaka bir değişim yaşayacağı veya yüz germe ameliyatı geçiren bir hastanın yüzünün yıllar sonra hiçbir şeyden etkilenmeyeceği ve hep aynı kalacağı düşünülemez.

Open chat