Pianificazione Corretta
Pianificazione Corretta

Call us for Free Consultation

La questione piu’ importante dell’argomento é se il paziente ha veramente bisogno dell’intervento o no. Una ruga sottile che disturba il paziente puo’ essere eliminata con un semplice intervento ma alle volte questo desiderio di eliminare la ruga puo’ causare piuttosto un risultato deludente.

.

Tüm pozitif bilimlerde olduğu gibi Plastik Cerrahi öğretisinde de bazı değerler açılar ölçümler vardır ve hep olacaktır. Ancak neredeyse tüm ameliyatlarda olduğu gibi sizin ameliyatınızda da sizin ölçüm ve değerleriniz en önemli belirleyici faktördür. Biz bu sanatı hastalarımıza genellikle terzi işi elbise dikimi gibi anlatıyoruz. Kişi çok güzel bir mağazadan beğendiği bir kıyafetin üzerine uygun olan bedenini seçip alabilir ancak vücudunuzda yaptıracağınız ameliyatlar bir terzinin diktiği kıyafet gibi sizin bedeninize uygun olarak planlanmalı ve yapılmalıdır.

Bu aşamayı da geçtikten sonra bir önemli noktamız da yapılacak işlemin bir cerrahi olduğu ve her zaman komplikasyonlar gelişebileceği bunların neler olduğu ve sürecin bir iyileşme süreci olduğu nihai sonucun hemen görülemeyebileceği bunun zaman alacağı gerçeği bu süreçte de bazı bulguların normal olacağı konuşulmasıdır.

Operasyon sonrası elde edilen sonuçların kalıcılığı ise başka bir tartışma konusudur. Tüm hastaların bilmesi gereken bir gerçek de hiçbir ameliyat etkisinin sonsuza kadar süremeyeceğidir. Örnek olarak göğüs dikleştirme ameliyatı geçiren bir hastanın göğüsleri yaşlanma ile beraber mutlaka bir değişim yaşayacağı veya yüz germe ameliyatı geçiren bir hastanın yüzünün yıllar sonra hiçbir şeyden etkilenmeyeceği ve hep aynı kalacağı düşünülemez.