Dolgu

Ücretsiz muayene randevusu almak için bize hemen ulaşın.

Dolgu Uygulaması Nedir?

Daha güzel bir cilt daha genç bir görünüm için dolgu uygulamaları özellikle yüz bölgesi için ameliyatsız estetik uygulamalarımızda vazgeçilmezlerimizden birisidir. Sadece yüzün değil vücudun her bölgesi için farklı yapılarda ve hacimlerde planlanan dolgu enjeksiyonlarında genellikle hyalüronik asitler kullanılmaktadır. Dudaklara hacim kazandırmak başta olmak üzere yüzümüzdeki ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi bazı çukurlaşmış alanların doldurulması, çene ucu ve hattının ortaya çıkarılması, göz altı kemik doku ve üzerindeki gözyaşı oluğunun derinliğinin azaltılması sadece yüze hacim kazandırmakta kalmayıp aynı zamanda yüz gençleştirme dediğimiz bir dizi işlemin de bir basamağını da oluşturmaktadır.

Uygulanacak alanın hastamızla beraber belirlenmesinden sonra ilgili bölgeye sürülecek bir lokal anestezik krem uygulamasından sonra uygulama bölgesinin dezenfeksiyonu sonrası çok ince iğne uçları veya kanüller ile dolgular uygulanabilmektedir. Dolgu uygulamalarından sonra hastaların sosyal hayatta dikkat çekmeden dolaşabilmeleri işlemin yanlış değil tam tersine doğru şekilde yapıldığını gösterir.

Dolgular En Çok Hangi Alanlara Uygulanmaktadır?

  • Dudaklar
  • Alın Çizgileri
  • Burun Kenarından Ağız Köşelerine İnen Oluklar (Nazolabial Oluklar)
  • Ağız Köşelerinden Çene Kenarına İnen Çizgiler (Marionette Çizgileri)
  • Elmacık Kemikleri ve Gözyaşı Oluğu
  • Burun Üzerindeki Düzensizlikler

SÜREÇ

Yapılan alanda hafif bir kızarıklık ve ödemin görülmesi normal kabul edilebilir. İşlem sonrası morluk giderici krem ve soğuk uygulaması süreci daha da rahatlatır. İşlem sonrası 3-7 gün içinde yerleştirilen dolgunun alanda homojenize olmasından sonra daha da doğal sonuçlar görülür. Çok nadiren de olsa kullanılan malzemeye karşı aşırı duyarlılık gösteren bünyelerde alerjiler gelişebilmekte olup bazen özellikle yüzeyel uygulamalarda noduler şeklinde dolgunun ele gelebilmesi enfekte olabilmesi de söz konusudur.

Dolgu uygulamalarında kullanılan marka ve içeriğe göre kalıcılık süresi değişmektedir. Kullanılacak markanın ve içeriğinin hekiminizle beraber belirlenip karar verilmesi sonrası yaşanabilecek komplikasyonların önlenmesi açısından önemlidir.

Open chat